Filozofia IKIGAI

IKIGAI, to po japońsku przyjemność, istota życia. Japoński czasownik IKI oznacza żyć, natomiast GAI oznacza powód. Czyli w dosłownym tłumaczeniu IKIGAI to powód do życia. To jest coś, co nadaje życiu wartość, sens i motywuje do działania. Może to być zarówno drobiazg, mała rzecz, jak i wielkie plany i działania, które pochłaniają nas bez reszty.

Podstawą tej filozofii jest poszukiwanie zajęć, które pozwalają nam na całkowite zatopienie się w chwili, wyzwalają twórczość i dają radość. IKIGAI to proces, który trwa całe nasze życie. Nie jest to coś stałego, lecz coś, co może się zmieniać w naszym życiu, tak jak zmieniają się nasze zainteresowania, nasze cele i nasza świadomość.

Wiele osób dąży do szczęścia i spełnienia, jednak nie wie, jak sprawić aby osiągnąć ten stan. Znalezienie swojego IKIGAI oznacza posiadanie celu, który nie tylko zrealizuje nasze talenty i spełni pragnienia, ale także przyniesie nam dobrobyt i pozwoli nam dzielić się tym ze światem.

Filozofia IKIGAI składa się z czterech filarów. To są cztery strefy naszego życia: Twoja Pasja, Twoja Profesja, Twoje Powołanie i Twoja Misja. 

Pierwszym krokiem do określenia tych 4 obszarów życia jest znalezienie odpowiedzi na 4 podstawowe pytania, które pozwolą ci dokładniej poznać samego siebie.

Zaczynamy!